Články o Wing Chun

30.11.2023 16:48

Po 40. narozeninách mnoho lidí cítí, že budování svalové hmoty je obtížnější. S každým rokem přibývají závazky, a tak se stravování a cvičení stávají výzvou. Nicméně, s vhodným přístupem lze i v pokročilejším věku efektivně posilovat svaly a zlepšovat celkovou fyzickou kondici. Zde jsou některé tipy:

21.11.2023 07:48

Forma s panákem poskytuje praktický a přímý způsob cvičení, což ji odlišuje od prázdných forem. Podrobně je rozebírána struktura panáka a klíčové výhody tohoto tréninku, včetně zlepšení síly z pasu a učení správné vzdálenosti.

13.11.2023 10:31

Schopnost sebeobrany je jedním z hlavních důvodů, proč mnozí lidé hledají vhodné bojové umění. Jedním z těch, které vynikají v oblasti sebeobrany, je tradiční čínské bojové umění známé jako Wing Chun. Tato starobylá disciplína nejenže učí bojové techniky, ale také poskytuje ucelený přístup k osobní obraně. V tomto článku se podíváme na spojitost mezi schopností sebeobrany a uměním Wing Chun.

1.11.2023 20:16

Několik myšlenek na téma kopu ve Wing Chun Pokud by se ke mně přišel student a rychle potřeboval naučit bojovat, první věcí, kterou bych ho naučil, by byl základní přední kop ve stylu Wing Chun. Proč? Protože je snadný k naučení, bezpečný k provedení a efektivní jak při útoku, tak při obraně. Jenom proto, že Wing Chun Kung Fu nemá mnoho kopů, neznamená to, že by kop měl být opomíjen. V následujících odstavcích se budu zabývat několika různými kopy ve Wing Chun a tím, jak je lze využít.